Презентація Бізнес-ради «Ціни держави» (ключові висновки) Новини проекту
четвер, 23 квітня 2015 року, 21:35
21 квітня в Києві в Центрі сучасного мистецтва «М17» відбулася презентація Бізнес-ради «Ціни держави».
21 квітня в Києві відбулась презентація Бізнес-ради громадської ініціативи «Ціна держави».
Підприємці, урядовці, журналісти, експерти обговорили, яким чином скоротити вартість держави та зробити ефективним управління країною. Саме для цього було створено дорадчий орган при громадській ініціативі «Ціна держави», який буде інструментом взаємодії підприємців, експертного середовища та активної частини суспільства з метою розробки та впровадження ефективних механізмів, що забезпечать сталий економічний розвиток Україні.
Виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук повідомив про участь бізнесу у діяльності Ради у двох форматах: повноцінне членство - активна участь із правом визначати напрямки роботи та обиратись до Правління; фінансування «соціальних бондів» - підтримка окремих адвокаційних проектів, покликаних вирішити конкретну задачу.
«Ми працюватимемо незаангажовано і незалежно, відстоюватимемо зрозумілі правила гри та здоровий глузд і обов’язково будемо підзвітними та прозорими, - підкреслив пан Боярчук під час свого виступу. – Однозначно, ми не займаємося лобіюванням утилітарних корпоративних інтересів, не підтасовуємо факти і не захищаємо преференції, пільги, монополізм».
Голова Правління Бізнес-ради Ігор Мазепа, говорячи про вартість держави, підкреслив: чиновники повинні бути дорогими, тоді менше крастимуть та ефективніше працюватимуть. «Ми хочемо через дослідження, незалежний погляд показати, що нічого безкоштовного не буває: наприклад, за дешевий газ хтось вже заплатив», - акцентував увагу пан Мазепа.
Член Правління Андрій Худо також висловив згоду, що українцям треба оптимізувати ціну держави. «Я чесно не знаю, куди і як тратяться гроші громади Львову і наскільки ефективно. Але як повернусь, то обов’язково проаналізую і вникну в це питання, - зазначив підприємець. – Суспільство стало більш активним, і ця ініціатива посилюватиме контроль в державі».
Інший член Правління Євген Уткін підкреслив, що давно настав час казати про вартість всього: «Ми колись порахували, що вартість виховання та підготовки висококласного спеціаліста, який працює в інноваційному бізнесі, складає десь 1 млн доларів США. А потім ці люди, не знаходячи собі застосування, іммігрують до Кремнієвої долини. В ХХІ столітті основний капітал – людський капітал. Це варто розповісти керівникам держави».
«Я один з тих фолловерів, що за вами стежить», - розпочав свою промову професор Київської школи економіки Том Купе. Він зауважив: щоб уряд був підзвітний, люди мають розумітися на економіці. Перевага «Ціни держави», за його словами, полягає у інноваційності, яка дозволяє пояснювати складні речі простою мовою. Економіст також дав позитивну оцінку залученню підприємців до Бізнес-ради, бо для успішності громадської ініціативи важливо переходити від отримання коштів міжнародних донорів до спільнокошту. «У нас в Бельгії, звідки я родом, нічого подібного немає. Я вам заздрю», - підсумував пан Купе.
Грузинський експерт з реформ Давид Кізірія відвів Україні стратегічну роль відносно змін на пострадянському просторі: «Сильна Україна – гарант змін. Наприклад, маленькі Естонія і Грузія не можуть змінити пострадянський ландшафт.»
Екс-редактор українського видання Forbes Володимир Федорін висловив сподівання, що «Ціна держави» у новому форматі взаємодіятиме із реформаторами, що знаходяться у парламенті, уряді та Адміністрації Президента.
Більше про громадську ініціативу «Ціна держави»:
Ініціатива «Ціна держави» (costua.com) виникла влітку 2014 року для виховання у громадян почуття власності по відношенню до бюджетних коштів і подолання патерналістських поглядів на інститут держави як інструмент задоволення усіх своїх потреб.
Ініціативою створені наступні інструменти:
-
«Рахунок від держави» – податковий калькулятор, який дозволяє кожному українцю порахувати кількість сплачених податків (в залежності від доходів людини) та на що вони пішли (розмір фінансування статей витрат);
-
«Пенсійний калькулятор» – розрахунок майбутньої пенсії для платників податків, що враховує розмір внесків, соціальний статус, вплив надбавок тощо.
- Щомісячний моніторинг бюджету України, який у вигляді візуалізації даних демонструє динаміку змін основних показників (доходи, видатки, дефіцит, державний борг тощо).
Ініціатива також займається аудитом бюджетних реформ та пропонованих новацій політичними партіями, державними органами та діячами – аналіз передвиборчих програм, державних (або відомчих) стратегій та законопроектів.
Експерти «Ціни держави» постійно виступають у якості фахових коментаторів з економічних питань для національних та іноземних медіа; є спікерами українських та міжнародних галузевих публічних заходів.
До складу Ініціативи входять волонтери, які допомагають популяризації економічних знань, та інтерни, що проходять дослідницьку практику для отримання досвіду та підвищення якості своєї економічної експертизи.
За версією журналу «Фокус», «Ціна держави» увійшла до топ-5 найкращих соціальних онлайн-проектів України у 2014 році.
За допомогою Бізнес-ради, робота Ініціативи відбуватиметься в формі «соціального аудиту», адвокаційних та освітніх кампаній, в яких аналітичний центр CASE Україна гарантуватиме незаангажованість процесу.