Допоможіть зупинити розкрадання та марнування грошей на державних підприємствах!

Відкриття Порталу використання публічних коштів значно звузило можливості красти з бюджетних установ, а у понад 50 випадках було відкрито кримінальні справи. Втім окрема категорія розпорядників – державні підприємства – уникають уваги громадських активістів і журналістів-розслідувачів просто не реєструючись на порталі. «Ціна держави» долучається до боротьби проти розкрадання та марнування коштів платників податків і просить вас підтримати цю роботу грошовим внеском.

Державні підприємства є прикладами численних зловживань та безгосподарності, збитки від якої покривають коштом платників податків. За даними міжнародних аудиторів, українські державні підприємства втрачають мільярди гривень через завідомо невигідні угоди, оплату політичного популізму та недолуге управління. Водночас, саме державні підприємства найповільніше відкривають свої дані: лише 12% зареєструвалися на порталі, це у 3,5 разу менше за решту бюджетних установ.

Ми можемо змусити їх виконувати закон

За нинішніх темпів реєстрації, доведеться чекати 8 років, доки всі 3690 державних підприємств відкриють свої обороти. Для того, щоб пришвидшити отримання доступу до цих даних, ми уважно стежимо за порушниками, готуємося тиснути і об'єднуємо зусилля.

На сайті «Ціни держави» створено розділ, в якому зібрано базу даних державних підприємств України та щомісяця оновлюватимуться дані про темпи їхньої реєстрації на порталі використання публічних коштів.
Депутатські запити зарекомендували себе як одна з найбільш дієвих форм громадського тиску. За допомогою Сергія Лещенка ми надіслали перші 20 депутатських звернень до директорів державних підприємств з вимогою припинити порушення закону і доповісти про вжиті заходи.
Ми об'єднали зусилля з Центром політичних студій та аналітики «Ейдос» для швидшого внесення змін до закону «Про відкритість використання публічних коштів».
Наш індекс використовує Секретаріат уповноваженої з прав людини, на який покладено нагляд за дотриманням закону. Для початку порушникам надсилають роз'яснення і дають час виправитися.

Допоможіть нам зібрати 120 тисяч гривень

Ядро проектної команди складається з трьох фахівців: правника (який складає запити, скарги і позови), новинаря (відповідає за зв'язки з пресою, поширення новин) та програміста (оновлює та обробляє дані). За часткової зайнятості, їхня робота коштуватиме близько 40 тисяч грн. на місяць. Перший етап проекту триватиме три місяці, по закінченні яких ми представимо звіт про виконану роботу й складемо план подальших кроків. Для початку роботи проекту нам потрібна ваша підтримка в розмірі 120 тисяч гривень.

Ми не звертаємося до закордонних фондів по підтримку цієї ініціативи. Підтримка приватними внесками означатиме, що прозорості державних підприємств вимагають громадяни України, а не закордонні уряди чи міжнародні організації.

Підтримайте роботу «Ціни держави» з відкриття доступу до витрат державних підприємств.

Зібрано (120 200 грн. з потрібних 120 000 грн.)

Сума внесків оновлюється не миттєво. П'ять найбільших: 8 000, 5 000, 3 000, 2 800 і 2 777 грн. Дякуємо!!!Розсилка: