Колишній держслужбовець поділився із Ціною держави своїми думками з приводу зменшення держапарату. Як на нього, скорочувати кількість держслужбовців однозначно потрібно. В такий спосіб вдасться і залишити на держслужбі тільки найкращих, і зекономити (а частину зекономлених грошей направити на підвищення зарплат). Звичайно ж, скорочення має супроводжуватися серйозним переглядом функцій органів влади, а також підвищенням професіоналізму держслужбовців.
Автори VoxUkraine, порталу, створеного для науково обґрунтованого обговорення подій в Україні, пишуть про реформування державної служби.
Нова Антикорупційна стратегія на 2014-2017 роки передбачає запровадження бюджетного фінансування політичних партій в Україні. Наразі, є тільки загальна концепція ідеї, тому її доля залежатиме від тих підзаконних нормативних актів, які будуть прийняті на основі Стратегії.
Тема скорочення державних службовців не сходить з вуст нових українських політиків з того часу, коли вони опинилася при владі. Здавалося б, чисельність державного апарату за цей час вже мала б зменшитися. Утім, нічого подібного, насправді, не сталося.
Учора заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків (екс-генеральний директор «Microsoft Україна», а з липня – державний службовець) розказав, що він збирається залучити представників приватного сектору на тимчасову державну службу, аби підвищити ефективність державного управління.
Аналізуючи зарплати працівників міністерств, ми помітили, що вони суттєво різняться в залежності від міністерства. Працівники тих міністерств, які формують та реалізують державну фінансову, бюджетну, податкову, митну, економічну та правову політики, отримують більше за працівників решти міністерств.
Кабінет Міністрів скоротив кількість державних контролюючих органів уполовину: з 56 до 27. В цілому, реформа спланована із врахуванням кращих світових практик у сфері державного управління. Утім, зміни у кількості органів, функцій та працівників аж ніяк не означають автоматичне підвищення якості державних послуг. Над цим уряду доведеться попрацювати додатково.