Перевір податковий борг

Тут можна дізнатися про розмір податкового боргу суб’єктів господарювання різних форм власності.


Команда проекту: Володимир Голомб, Наталя Лещенко
Дата актуалізації: 01.04.2017

Команда проекту «Ціна держави» створила зручний інструмент роботи з реєстром податкових боржників. На цьому ресурсі ви (якщо дочекаєтеся завантаження бази) можете перевірити, чи перебуває в ньому відома вам юридична особа за неповним набором відомостей про неї (код ЄДРПОУ, слова з назви чи прізвище керівника).

Здійснюючи пошук, будь-ласка, зверніть увагу на такі особливості нашого сервісу:

  • стан розрахунків платника податків із бюджетом змінюється щоденно, але оновлення офіційного реєстру боржників і його оприлюднення відбувається раз на місяць. Поточну дату актуалізації даних вказано під заголовком статті;
  • база формується на основі відкритих даних, доступних на урядовому порталі data.gov.ua. Додатково ми ідентифікуємо підприємства з реєстру і визначаємо їхній статус за ЄДРПОУ;
  • база охоплює юридичних осіб з усіх реґіонів України (за винятком тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополь), які на дату актуалізації здійснювали господарську діяльність і мали сукупну заборгованість перед Державним та/або місцевими бюджетами у розмірі більш як 1 тис. грн.

 

Чим це корисно?

За законом майно податкового боржника потрапляє у безумовну податкову заставу. Нагромадження боргу призводить до втрати такого майна і, як наслідок, можливості виконання підприємством своїх договірних зобов’язань. Крім того, співпраця з боржником наражає вас на ризик відмови у відшкодовуванні ПДВ з бюджету. Щоб уникнути цих наслідків податківці радять перевіряти кожного з потенційних партнерів.

Водночас інформація про наявність податкового боргу корисна не лише для бізнесу. Орієнтуючись на неї, розпорядники коштів відмовляються від послуг ненадійних постачальників, громадські активісти визначають рівень податкової дисципліни в реґіоні, а наймані працівники оцінюють реальний фінансовий стан свого роботодавця.